Náhrada starého parního kotle novým vyvíječem páry

21. 11. 2006

Zákazník řešil problém v podobě dosluhujícího elektrického parního kotle ROUČKA používaného k vytápění zkušebních udíren v potravinářském provozu.

Zákazník řešil problém v podobě dosluhujícího elektrického parního kotle ROUČKA používaného k vytápění zkušebních udíren v potravinářském provozu. Bylo navrženo řešení v podobě nahrazení stávajícího zařízení rychlovyvíječem páry o výkonu 130 kg/hod. Původní parní kotel měl objem vody cca 800 litrů a byl tedy schopen naakumulovanou energií pokrýt výkonovou špičku při prvotním nahřívání udíren a tím zabezpečit takzvaný parní šok pro vložené potraviny - nutný pro dodržení technologického postupu!! Jelikož rychlovyvíječ má celkový vodní objem cca 54 litrů, byl instalován akumulátor páry, který vyrobenou páru "skladuje" a poté je schopen ji v případě potřeby uvolnit.

Stávající zařízení bylo rozřezáno a na jeho místo umístěna navržená technologie včetně úpravny vody a na míru vyrobeného akumulátoru - tento musel mít v průměru max. 950 mm z důvodu průchodnosti na místo instalace. Akumulátor je vybaven vlastním rozvaděčem hlídání hladiny v akumulátoru, vnitřním parním rozvodem, bezpečnostním kondenzačním vedením apod. Dne 21. 11. 2006 bylo zařízení k plné spokojenosti zákazníka uvedeno do provozu a předáno k trvalému užívání.

Zpět na přehled referencí

Modul: Reference